Letní aktivity

>> Prohlédněte si také možnosti zimních aktivit

Pro vášnívé turisty

V letních měsících je VRBNO POD PRADĚDEM skvělé výchozí místo pro turisty a cyklisty. Je zde mnoho značených cyklotras. Jedna z oblíbených je směr Rejvíz, kde se nachází mechové jezírko. Turisti mají možnost houbaření nebo sběrů lesních plodin.

Lesnaté hory se zaoblenými hřbety, prameny živé vody stékající hlubokými údolími, staleté pralesy přecházející v horskou tundru, nespoutané horské bystřiny se stříbřitě bílými vodopády a průzračnými mechovými tůněmi, tajemná rašeliniště opředená pověstmi o skřítcích, květnaté podhorské louky a do údolí zasazené dlouhé horské vesnice se starými chalupami, harmonická krajina, ve které hledáme a stále nacházíme inspiraci, to jsou Jeseníky...

Cykloztesky vedoucí skrze Vrbno pod Pradědem nabízí více jak 100km tras. V centru města naleznete cykloservis.

Pro nadšené cyklisty

Vrbno pod Pradědem a jeho blízké okolí je protkáno sítí cyklotras. Zde Vám nabízíme ty nejzajímavější.

Na kole z Vrbna p. P. na Rejvíz: Z Vrbna vede trasa č. 553 (Malá Morávka – Karlova Studánka – Ludvíkov – Vrbno pod Pradědem – Drakov (24 km) Trasa vede po silnici II/445 až do Vrbna pod Pradědem z Ludvíkova. Ve Vrbně prochází částmi Železná a Mnichov. Za Mnichovem odbočuje z komunikace II/445 doleva podél toku Černé Opavy a po místní, později lesní zpevněné cestě, vede na Drakov. V Drakově, kde se můžete občerstvit, se napojuje na trasu č. 55, která je součástí Česko-polské příhraniční stezky. Trasa vás dovede na Rejvíz. Mechová jezírka však můžete navštívit pouze pěšky. Trasa 55 vede dál do Jeseníku.
Celkem najedete z Vrbna na Rejvíz 17 km, s celkovým převýšením asi 150 m. Vhodné pro trekingové kola. Občerstvení ve Vrbně, v Mnichově, Drakově a v Rejvízu.

Na kole z Vrbna p. P. přes Ludvíkov do Karlovy Studánky a Malé Morávky: Z Vrbna vede trasa č. 553 přes Ludvíkov po komunikaci II/445 přímo do Karlovy Studánky až na rozcestí Hvězda (křižovatka s trasou 6029 z Andělské hory do Vrbna). Od Hvězdy pak směr Malá Morávka po stejné komunikaci II/445 až do centra obce, kde můžete napojit na 6073 do Rudné a 6077 do Rýmařova.
Celkem 20 km. Asi 300 m převýšení, nejtěžší úsek je výjezd na Hvězdu.Vzhledem k terénu je vhodné silniční i trekingové kolo.

Co si můžete prohlédnout a navštívit nedaleko od Pensionu Dana?

  • Rešovské vodopády, přírodní rezervaci Rejvíz s mechovým jezírkem
  • Zříceniny Kobrštejn a Edelstejn u Rejvízu
  • Vodní nádrž Dlouhé Stráně
  • Poutní místo Maria Hilf u Zlatých Hor
  • Zámky Bruntál, Javorník, Velké Losiny, kde se nachází také ruční papírna s muzeem a termální koupaliště
  • Hrad Sovinec
  • Jeskyni na Pomezí na Špičáku nebo možnost jízdy na horské autodráze v Ramzové
  • Můžete navštívit aguacentrum v České Vsi nebo u Rýmařova
  • Welnes centrum v Bruntále
  • Preznitzovy lázně v Jeseníku- Lipová, lázně v Karlové Studánce s možností léčivých procedur

Další akce a zajímavé místa v našem regionu můžete najít na portálu Kudy z Nudy.