Krásy okolí Penzionu Dana

Relaxace

Lesy v okolí lákají k houbaření, sběru lesních plodin, k relaxaci a procházkám na čerstvém vzduchu. Klidné a pěkné prostředí je ideální pro příjemný odpočinek a načerpání pohody a energie.V letním období se nabízí vycházky do tichých a kouzelných zákoutí Hrubého Jeseníku. K návštěvě určitě doporučujeme přírodní rezervaci Rejvíz , Rešovské vodopády či zříceniny Kobrštejn a Edelstejn u Rejvízu. Je zde také možnost romantického koupání v několika zatopených lomech, rybaření v rybnících v blízkosti města, návštěva krápníkových jeskyní na Pomezí nebo bezbariérových Na Špičáku, vodní sporty na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa, nebo třeba návštěva zámku Jánský vrch, kde se také mimo jiné nachází velmi vzácná sbírka dýmek, zámky Bruntál, Javorník, Velké Losiny, kde se nachází také ruční papírna s muzeem a termální koupaliště, hrad Sovinec.

Toto krásné území leží na severním okraji Moravy a české části Slezska v Moravskoslezském kraji. Je součástí okresů Bruntál.

Rešovské vodopády. Jsou blízko lidských obydlí a přesto tak opuštěné. Jsou rozlohou nevelké, ale krásou ohromující.

Hrubý Jeseník a Nízký Jeseník

Hrubý Jeseník je geomorfologický celek a dominantní pohoří Slezska a části severní Moravy, které patří ke Krkonošsko-jesenické subprovincii jako jejich nejvýchodnější část. Nejvyšší hora je Praděd (1491 m n. m.).

Na území Hrubého Jeseníku byla kvůli přírodnímu bohatství a jeho zachování v roce 1969 vyhlášena chráněná krajinná oblast Jeseníky o rozloze 740 km² se sídlem v Malé Morávce (v současné době sídlí Správa CHKO v Jeseníku). Zahrnuje celkem jedenáct maloplošných chráněných území. Kromě toho nabízí několik lyžařských lokalit (např. Červenohorské sedlo nebo Praděd), které jsou pro tradičně nejbohatší sněhovou nadílku v Česku navštěvovány nejdéle v roce. O poznání méně pozornosti přitahuje Nízký Jeseník, jehož nadmořská výška dosahuje pouze 800 m nad mořem.

Nadmořská výška Nízkého Jeseníku se pohybuje pouze mezi 400 - 600 metry. Nejvyšší část Nízkého Jeseníku na západě dosahuje až 800 metrů (Dobřečovská hora 809 m n. m.). Směrem k východu jeho výška klesá až na 350 metrů. Navazuje na východní část Hrubého Jeseníku, rozprostírá se mezi severní Slezskou nížinou a jižním Hornomoravským úvalem. Na východě přechází v Moravskou bránu a Ostravskou pánev.