Zimní aktivity

>> Prohlédněte si také možnosti letních aktivit

Lyžaři, snowboardisti, běžkaři

Pension Dana návštěvníky láká komplexními službami a blízkou dostupností vynikajících lyžařských svahů a běžeckých tratí. Přímo ve Vrbně pod Pradědem naleznete zimní lyžařský vlek typu Tatrapoma vhodný jak pro začátečníky, tak pro nenáročné lyžaře s umělým zasněžováním a také s večerním lyžováním. Nedaleko od Pensionu Dana je lyžařské středisko Praděd-Ovčárna ve kterém naleznete 8 upravovaných sjezdovek s vleky jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky, jelikož je Pradd-Ovčárna nejvýše položeným centrem lyžování v ČR.

Další možnosti pro lyžování v okolí Pensionu Dana jsou lyžařské areály Andělská Hora, Karlov, Červenohorské sedlo, Zlaté Hory, Ludvíkov aj. Po sportovních aktivitách doporučujeme relaxaci saunováním, přímo v Pensionu Dana

Sky Arena Vrbno pod Pradědem. Nedaleko Pensionu Dana.

Ski arena Vrbno lyžařský areál

K lyžařskému vleku ve Vrbně pod Pradědem se dostanete z hlavní křižovatky (kruhový objezd) v centru města, z něj pokračovat stále rovně do kopce kolem kostela cca 1,5 km. Parkování ZDARMA na novém parkovišti nad penzionem U Hradilů. Odtud pěšky cca 150 m. V areálu funguje i lyžařská škola a půjčovna lyží a snowboardů FUN Line.

délka sjezdovky 2,10 km
šířka sjezdovky 45 m
převýšení 173 m
kapacita vleku 1200 os/hod
umělé osvětlení
zasněžováno technickým sněhem
dětský vlek
parkování u vleku

Celoročně k dispozici bobová dráha 840m.

Sjezdovky v okolí Pensionu Dana

Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a většina je vybavena umělým zasněžováním. V okolí jsou rovněž strojově upravované běžecké tratě. Areály nabízí dokonalé vyžití pro milovníky lyžování i snowboardingu.

Více naleznete na stránkách lyžování Jeseníky